Start Polecane Organizacja charytatywna z Southampton zapewnia schronienie przed bombami na Ukrainie

Organizacja charytatywna z Southampton zapewnia schronienie przed bombami na Ukrainie

291
0

Organizacja charytatywna Southampton z siedzibą w sercu Ukrainy zapewnia schronienie przed bombami i wsparcie uchodźcom.

Hope Now, z siedzibą w Malvern Centre, od 1992 roku pracuje z osobami w trudnej sytuacji w krajach Europy Wschodniej. W czasie rosyjskiej inwazji, jej usługi są niezbędne dla setek rodzin, zwłaszcza w 300-tysięcznym mieście Czerkasy. To tutaj znajduje się jej kwatera główna, a uchodźcy używają jej między innymi do schronienia się przed bombami.

„Nasza siedziba jest teraz wykorzystywana jako ośrodek dla uchodźców”, powiedział dyrektor organizacji charytatywnej Jon Budgell ze swojego biura w Southampton.

„Ludzie, którzy uciekają ze swoich domów, zatrzymują się na noc, aby odpocząć i schronić się, a inni, którzy nie mają piwnic, wykorzystują ośrodek jako podziemny schron przeciwbombowy.

„Prawie wszyscy nasi pracownicy to Ukraińcy i jest to dla nich niewyobrażalnie trudny czas”.

Teraz organizacja charytatywna apeluje zarówno o przedmioty, jak i darowizny pieniężne, aby pomóc wszystkim uchodźcom. Darowizny można składać pod adresem Hope Now, Malvern Centre, Malvern Road, SO16 6PY.

PoprzedniWybuch epidemii Covid zmusił statek wycieczkowy płynący na Karaiby do powrotu do Southampton
NastępnyPlany instalacji nowej sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Southampton