Start Southampton Organizacja charytatywna z Hampshire ujawnia, że „walczy o przetrwanie”

Organizacja charytatywna z Hampshire ujawnia, że „walczy o przetrwanie”

301
0

Organizacja, która oferuje niezbędne wsparcie dzieciom i dorosłym z chorobami neurologicznymi, „walczy o przetrwanie” po tym, jak koronawirus wstrzymał ich wysiłki w zakresie zbierania funduszy.

Rainbow Centre w Fareham zaplanowało kilka wydarzeń każdego miesiąca w tym roku, aby wygenerować jak najwięcej funduszy, ale wszystkie te wydarzenia musiały zostać odwołane, wraz z zamknięciem trzech sklepów charytatywnych, co oznacza, że „dochody gwałtownie spadły”.

Helen Somerset How, dyrektor operacyjny i współzałożycielka The Rainbow Center, powiedziała: „Opieramy się na pozyskiwaniu funduszy, aby pokryć większość naszych kosztów. Mieliśmy nadzieję, że lockdown potrwa tylko do czerwca, pomyśleliśmy, że będziemy mieć resztę lata na zbierania funduszy. Tak nie jest.”

„Zamknęliśmy sklepy charytatywne i obniżyliśmy wszystkie koszty do absolutnego minimum. Nasz dochód gwałtownie spadł. Jesteśmy wdzięczni za kilka darowizn, które otrzymaliśmy od grup społecznych, a wsparcie rządu zostało przyjęte z zadowoleniem, ale wydajemy nasze ograniczone rezerwy i im więcej czasu zajmuje zebranie dużych funduszy, tym mniejsze mamy szanse na przeżycie. To byłaby tragedia dla wielu rodzin.”