Start Southampton Organizacja charytatywna wspiera aktywność fizyczną osób z cukrzycą

Organizacja charytatywna wspiera aktywność fizyczną osób z cukrzycą

255
0

Organizacja charytatywna z Southampton rozpoczęła kampanię zachęcającą ludzi do częstszego ruszania się.

Diabetes UK, we współpracy ze Sport England, uruchomiło inicjatywę mającą na celu zachęcenie i wsparcie osób z cukrzycą w Southampton w celu zwiększenia aktywności fizycznej. Kampania obejmuje dedykowane wsparcie doradcy ds. aktywności fizycznej, zajęcia „Get Moving” i inne bezpłatne formy pomocy.

Ćwiczenia są ważną częścią leczenia cukrzycy dlatego pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że inicjatywa zachęci osoby z tą chorobą do rozpoczęcia aktywności ruchowej. Według Diabetes UK, jest wiele potwierdzonych korzyści jakie wynikają z aktywności fizycznej, które pomagają organizmowi w lepszym wykorzystaniu insuliny, obniżeniu ciśnienia krwi, ponieważ wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko powikłań cukrzycy i dlatego, że wysiłek m.in. pomaga w utracie wagi.

Wsparcie oferowane przez organizację charytatywną obejmuje pomoc przez dedykowanego doradcę na infolinii ds. aktywności, który może udzielić praktycznych i wspierających porad dotyczących rozpoczynania planowania codziennego życia. Organizacja charytatywna prowadzi również bezpłatne zajęcia z aktywności fizycznej online dla osób chorych na cukrzycę.

Aby dowiedzieć się więcej lub zgłosić zainteresowanie zajęciami, napisz na adres helpline@diabetes.org.uk lub zadzwoń pod numer 0345 123 2399. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.diabetes.org.uk/exercis

PoprzedniMężczyzna dźgnął w domu policjanta w szyję
NastępnyJedenastolatka przyniosła noże do szkoły, bo bała się, że zostanie zgwałcona