Start Southampton Organizacja charytatywna na rzecz dzieci otrzymała rekordową liczbę telefonów na południowym wschodzie

Organizacja charytatywna na rzecz dzieci otrzymała rekordową liczbę telefonów na południowym wschodzie

250
0

Organizacja charytatywna wezwała rząd do podjęcia działań po tym, jak otrzymano rekordową liczbę telefonów podczas pandemii.

Organizacja charytatywna na rzecz dzieci, NSPCC odnotowała rekordową liczbę zgłoszeń ze swojej linii pomocy na południowym wschodzie w sezonie 2020/21. W tym roku było 7147 przekierowań do agencji, co stanowi 36-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, w którym było 5262 skierowań.

Liczby odzwierciedlają obawy zespołów frontowych organizacji charytatywnej, że pandemia zwiększyła ryzyko nadużyć i zaniedbań.

Dyrektor generalny organizacji charytatywnej, Sir Peter Wanless, wezwał rząd do podjęcia działań w celu rozwiązania tej sytuacji. Powiedział: „Słyszeliśmy z pierwszej ręki o ogromnej presji, z jaką borykają się rodziny podczas pandemii i dużej liczbie ofiar, w tym wśród dzieci i młodzieży. W przypadku niektórych dzieci oznaczało to wykorzystywanie i inne krzywdy.”

PoprzedniSouthampton to jedno z najbardziej niezdrowych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii
NastępnyNowy luksusowy statek wycieczkowy wyruszy w dziewiczy rejs z Southampton