Start Wiadomości Opuszczenie UE to „ogromne ryzyko”

Opuszczenie UE to „ogromne ryzyko”

813
0

Przewodniczący kampanii promującej pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej ostrzega, że opuszczenie jej będzie „ogromnym ryzykiem”, ponieważ dzięki wymianie towarów na terenie Europy dostarcza ok. 670 tys. funtów każdej firmie.

Lord Rose kierujący kampanią „Britain Stronger In Europe”, mającą na celu przekonananie Brytyjczyków do głosowania na pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii, przyznał, że nie jest ona idealna, ale jest lepsza niż „niepewne jutro” i przyniosła państwu wiele dobrego.

– Rozumiem niedoskonałości Europy, bo byłem tu handlarzem przez 30 lub 40 lat, ale na większą skalę Unia traktuje nas dobrze – powiedział Lord Rose w rozmowie z dziennikarzami BBC Radio 4, przypominając o swojej posadzie dyrektora znanej sieciówki Marks & Spencer.

– Naszym obowiązkiem jest poinformować społeczeństwo o następstwach opuszczenia Unii – dodał Lord Rose, nawołując konserwatystów i partię UKIP do opisania przyszłości Wielkiej Brytanii w przypadku zrezygnowania z członkostwa.

Kampania „Vote Leave”, która jest za opuszczeniem Unii, uzasadnia swoją decyzję statystykami pochodzącymi z organizacji Civitas, według których członkostwo w UE nie przyniosło państwu żadnych korzyści gospodarczych. Michael Burrage, który sporządził ten raport oznajmił, że zysk mają państwa założycielskie, a nawet te spoza Unii.

– Mówienie, że jednolity rynek był korzystny dla brytyjskich handlowców jest zły, biorąc pod uwagę statystyki – powiedział Matthew Elliott, przewoniczący „Vote Leave”.

Według danych wzrost eksportu w państwach europejskich wynosił 4,7 proc., ale spadł do 3 proc. na rynku jednolitym. W przypadku Wielkiej Brytanii eksport zmalał z 5,38 proc do 3,09 proc.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania podatna na epidemię Eboli?
NastępnyMieszkańcy Millbrook sprzeciwiają się planom powstania 500 nowych domów w tej części Southampton