Start Polecane Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrasta

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii gwałtownie wzrasta

530
0

Największe instytucje udzielające kredytów hipotecznych podniosły koszty udzielania kredytów na zakup nieruchomości, podczas gdy średni wskaźnik oprocentowania kredytów o stałej stopie procentowej na dwa lata jest już bliski 6%.

Obecnie oprocentowanie przeciętnego kredytu hipotecznego o stałej stopie na okres dwóch lat wynosi 5,75%, co oznacza wzrost z poziomu 4,74% z dnia ogłoszenia przez rząd mini-budżetu – poinformował serwis zajmujący się tematyką finansów, Moneyfacts.

Kredytodawcy zaczynają dostosowywać swoje oferty do nowych warunków, po tym jak spadek funta spowodował pojawienie się prognoz sugerujących wzrost bankowych stóp procentowych.

Jak czytamy w serwisie BBC, oprocentowanie kredytów hipotecznych rosło od grudnia wraz ze wzrostem stóp procentowych. W grudniu średnie oprocentowanie dwuletniej umowy kredytowej o stałej stopie procentowej wynosiło 2,34%.

W ostatnich dniach kredytodawcy zdecydowali również o wstrzymaniu udzielania niektórych rodzajów kredytów, co może utrudnić niektórym kredytobiorcom znalezienie odpowiedniej oferty.

PoprzedniCzterech nastolatków aresztowanych po „kradzieży autobusu Blue Star” w Southampton
NastępnyHotpod Yoga Southampton podczas charytatywnego dnia otwartego