Start Polecane Opłaty parkingowe w Southampton przyniosły radzie ponad 6 milionów funtów zysku

Opłaty parkingowe w Southampton przyniosły radzie ponad 6 milionów funtów zysku

228
0

Opłaty za parkowanie samochodów i egzekwowanie przepisów w Southampton w zeszłym roku przyniosły Radzie Miasta ponad 6 milionów funtów zysku.

Badania wykazały, że Rada Miejska Southampton zebrała 6,09 mln funtów zysku w roku finansowym 2019-20 z opłat za parkowanie na ulicach, zezwoleń, biletów okresowych i kar parkingowych.

Był to wzrost o dwa procent w stosunku do 5,99 miliona funtów w poprzednim roku finansowym i 11-procentowy wzrost w stosunku do 5,5 miliona funtów w latach 2015-16.

Na pytanie, na co te środki zostaną wydana, rzecznik Rady Miasta Southampton powiedział, że wszystkie „nadwyżki dochodów” są „wyodrębnione na wydatki związane z transportem, autostradami i parkowaniem”, dodając: „Opłaty parkingowe i egzekwowanie przepisów są ważnym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo, aby pomóc w zarządzaniu zatłoczeniem ulic i zachęcać do zmiany pojazdów.”

„Pandemia Covid wywarła znaczący wpływ na dochody z parkowania w tym roku, częściowo w wyniku zmniejszenia wykorzystania parkingu, a także zawieszenia opłat podczas pierwszej blokady w celu wsparcia kluczowych pracowników”.

W całej Anglii samorządy osiągnęły łączny zysk w wysokości 891 mln funtów z działalności parkingowej w latach 2019-20, co stanowi spadek o 5 procent w porównaniu z 934 mln funtów rok wcześniej.