Start Polecane Opieka społeczna: Oficjalni doradcy chcą złagodzenia przepisów imigracyjnych

Opieka społeczna: Oficjalni doradcy chcą złagodzenia przepisów imigracyjnych

377
0

Oficjalni doradcy ds. imigracji wezwali rząd, aby ułatwił zagranicznym pracownikom opieki przyjazd do Wielkiej Brytanii.

Komitet Doradczy ds. Migracji (MAC) powiedział, że sektor boryka się z „poważnymi i rosnącymi” problemami z zatrudnianiem i zatrzymywaniem personelu po Brexicie.

Komitet zasugerował zmiany, które umożliwią pracodawcom sponsorowanie wiz dla pracowników za ponad 20 480 funtów rocznie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że dokładnie rozważy zalecenie.

Propozycja została przyjęta z zadowoleniem przez kilka grup w sektorze opieki, które od dawna argumentowały, że potrzebne są mniej rygorystyczne przepisy, aby zwiększyć rekrutację.

Organizacja charytatywna Skills for Care oszacowała w zeszłym miesiącu, że nieco ponad 11% wakatów w sektorze jest obecnie nieobsadzonych.

Zalecenie MAC pojawiło się po opublikowaniu wstępnych wyników przeprowadzonego przeglądu dotyczącego wpływu Brexitu na rekrutację do opieki społecznej. Odkąd Wielka Brytania opuściła UE, pracownicy opieki społecznej z krajów UE nie są już automatycznie uprawnieni do pracy w Wielkiej Brytanii i zamiast tego muszą ubiegać się o wizę.

Komitet stwierdził, że wszyscy pracownicy opieki społecznej powinni mieć możliwość składania wniosków z brytyjskiej „listy zawodów deficytowych”, co oznacza, że ​​potrzebują mniej punktów i niższego wynagrodzenia, aby spełnić kryteria.

PoprzedniPierwsza na świecie bezigłowa szczepionka przeciw Covid zostanie przetestowana w Southampton
NastępnyUjawniono dane dotyczące krzywdzenia dzieci w Southampton i Hampshire