Start Polecane Opieka nad dziećmi w Southampton należy do najtańszych na południowym wschodzie

Opieka nad dziećmi w Southampton należy do najtańszych na południowym wschodzie

607
0

Dane pokazują, że opieka nad dziećmi w Southampton należy do najtańszych na południowym wschodzie.

Professional Association for Childcare and Early Years ostrzega, że placówki opiekuńcze dla dzieci mają trudności z utrzymaniem się na rynku, dzięki rosnącym kosztom i niewystarczającym funduszom na rządowy 30-godzinny bezpłatny program opieki nad dziećmi.

Według ankiety Departamentu Edukacji średnia stawka godzinowa pobierana przez placówki opieki nad dziećmi w wieku 3 i 4 lat w Southampton wyniosła 4,75 GBP w 2019 r. Była to jedna z najniższych opłat na południowym wschodzie, gdzie średnia wyniosła 5,37 £. Średnia dla Hampshire wynosiła 5 £.

Rada Miasta Southampton obecnie otrzymuje 5,11 funtów środków rządowych na godzinę na dziecko.Z tego 4,37 £ (86 procent) trafia do dostawców jako podstawowa stawka na finansowanie zapewnienia wolnych miejsc.

Władze lokalne są zobowiązane do przekazania co najmniej 95 procent środków świadczeniodawcom, przy czym maksymalnie 5% może zostać zwrócone na pokrycie kosztów administracyjnych, a także aby zaspokoić inne lokalne potrzeby przedszkolaków.

Rzeczniczka Departamentu Edukacji powiedziała, że ​​rząd ogłosił niedawno podwyżkę godzinowych stawek finansowania dla rad w latach 2020–2021 i będzie nadal ściśle monitorować rynek opieki nad dziećmi.

PoprzedniTrzeci przypadek koronawirusa w Wielkiej Brytanii
NastępnyKobieta zaatakowana w centrum zabaw dla dzieci Injoy Play Centre w Southampton