Start Polecane Opalasz się nago w swoim ogródku? Pamiętaj, aby uprzedzić sąsiadów

Opalasz się nago w swoim ogródku? Pamiętaj, aby uprzedzić sąsiadów

1614
0

Wreszcie doczekaliśmy się prawdziwego lata na Wyspach i większość z nas woli spędzać czas chociażby we własnym ogrodzie niż w domu. Brytyjska policja ostrzega, że jeśli opalamy się nago, nawet jeżeli jest to nasz ogródek, musimy o tym uprzedzić swoich sąsiadów.

“Jeśli masz zamiar chodzić po swoim ogródku nago, który ze wszystkich stron jest otoczony sąsiadami, musisz być ostrożny. Brytyjskie domy nie są twierdzami mieszkańców, a prywatny ogródek nie jest miejscem, gdzie nie działa prawo” – napisały służby w Surrey na swojej stronie na Facebooku.

Policja ma obowiązek zajmować się zgłoszeniami o naruszeniu lub gorszeniu w przestrzeni publicznej, do której zaliczają się również prywatne działki. Policja sugeruje np. odgrodzenie części działki tak, aby sąsiedzi nie musieli patrzeć na nagie ciała.

“Jeśli okaże się, że twój sąsiad wychyla się z okna lub stoi na szczycie drabiny, żeby cię zobaczyć, to może popełnić przestępstwo” – zaznacza policja. Poinformujmy więc wcześniej sąsiadów o naszych zamiarach, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.