Start Imprezy Oktoberfest powróci do Southampton w tym roku

Oktoberfest powróci do Southampton w tym roku

312
0

Miłośnikom piwa przypomina się, że słynny na całym świecie Oktoberfest powróci do Southampton po rocznej przerwie spowodowanej ograniczeniami Covid-19.

Trwające trzy dni na Guildhall Square święto kultury bawarskiej obejmie pełny namiot, muzykę na żywo, gamę autentycznych niemieckich piw serwowanych w kuflach i stragany z jedzeniem.

Festiwal, organizowany przez właściciela Orange Rooms, Gary’ego Bennettona, odbędzie się w piątek 29 października, sobotę 30 października i niedzielę 31 października. W wydarzeniach w 2017, 2018 i 2019 roku wzięło udział ponad 13000 osób i organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczne wydarzenia dorównają tym sprzed lat.

W piątek i niedzielę odbywać się będą sesje wieczorne od 18:30 do 23:00, a sobota sesja będzie miała miejsce w ciągu dnia od 12:30 do 17:30. Ceny biletów na Oktoberfest w Southampton obejmują miejsca stojące od 10 £, bilety na miejsca od 25 £ i opcję stolika VIP od 400 £. Wiele biletów zostało już wyprzedanych.

Organizatorzy wydarzenia zaoferowali ochronę biletów, co oznacza, że ​​jeśli wydarzenie zostanie odwołane z powodu przepisów Covid-19, wszystkie koszty zostaną zwrócone.

Oktoberfest rozpoczął się jako uroczystość weselna ponad 200 lat temu, kiedy książę koronny Bawarii Ludwig poślubił księżniczkę Teresę z Saksonii-Hildburghausen w październiku 1810 roku. Okazję tę uczczono kilkudniowym piciem, ucztowaniem i wyścigami konnymi, które w końcu stały się bardzo popularnym corocznym wydarzeniem.

Chociaż święto obchodzone jest w wielu miejscach na całym świecie, główne wydarzenie – główna atrakcja turystyczna – odbywa się w Monachium co roku przez dwa tygodnie i kończy w pierwszą niedzielę października.