Start Coronavirus Okres izolacji w Wielkiej Brytanii skrócony do 10 dni

Okres izolacji w Wielkiej Brytanii skrócony do 10 dni

547
0

Samoizolacja w przypadku kontaktów osób z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa zostanie skrócona z 14 do 10 dni w całej Wielkiej Brytanii od poniedziałku.

Zmiana obejmie również osoby, które otrzymały polecenie poddania się kwarantannie po powrocie z krajów wysokiego ryzyka. Oznacza to, że ​​każdy, kto izolował się przez 10 dni lub dłużej, będzie mógł zakończyć kwarantannę w poniedziałek. Ogłoszenie pojawia się, gdy dane pokazują, że liczba przypadków Covid spada w większości Anglii i Irlandii Północnej.

Jednak dane Urzędu Statystycznego (ONS) pokazują, że w tygodniu poprzedzającym 5 grudnia nastąpił wzrost liczby przypadków koronawirusa w Londynie i na wschodzie Anglii.

Zmiana zasad samoizolacji została ogłoszona we wspólnym oświadczeniu naczelnych lekarzy Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. “Po przeanalizowaniu danych, jesteśmy teraz pewni, że możemy zmniejszyć liczbę dni, które będą niezbędne do odbycia kwarantanny. Osoby, które wracają z krajów nieznajdujących się na liście korytarzy podróży, mogą również izolować się tylko przez 10 dni zamiast 14”.