Start Polecane Około jeden na dziewięciu dorosłych w Southampton cierpi na depresję

Około jeden na dziewięciu dorosłych w Southampton cierpi na depresję

297
0

Około jedna na dziewięć osób w Southampton cierpi na depresję – a dane pokazują, jak różnią się wskaźniki w całym regionie.

Organizacja Charity Mind stwierdziła, że ​​Anglia stoi w obliczu „pandemii zdrowia psychicznego” i wezwała do silniejszego podejścia rządu do rozwiązania problemu.

Analiza szacunków NHS przeprowadzona przez Bibliotekę Izby Gmin pokazuje, że w latach 2019 – 2020 u 11,5% dorosłych pacjentów lekarzy rodzinnych w Southampton zdiagnozowano depresję. Wskaźnik ten był równy średniej w całej Anglii.

Z 32 obszarów Southampton najwyższy był w Coxford i Lords Hill, gdzie 16,9% było dotkniętych depresją. Na drugim końcu skali znalazło się Central Southampton East, gdzie 6% pacjentów miało depresję.

Brinnington w Stockport miał najwyższy wskaźnik w kraju, 27%, podczas gdy mniej niż 4% było dotkniętych depresją w niektórych częściach Westminster.

Według organizacji charytatywnej, żałoba, izolacja i recesja gospodarcza oznaczają, że naród stoi teraz w obliczu „pandemii zdrowia psychicznego” i że potrzebne jest strategiczne podejście rządu.

Poprzedni12 krajów, do których możesz podróżować od 17 maja
NastępnyOpłata za plastikową torebkę podwoi się do 10 pensów we wszystkich sklepach w Anglii