Start Polecane Około 700 000 gospodarstw nie zapłaciło czynszu lub kredytu hipotecznego w zeszłym...

Około 700 000 gospodarstw nie zapłaciło czynszu lub kredytu hipotecznego w zeszłym miesiącu

457

Szacuje się, że w zeszłym miesiącu 700 000 gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii nie spłacało czynszu lub kredytu hipotecznego, zgodnie z danymi opublikowanymi na kilka dni przed kolejnym spodziewanym wzrostem kosztów pożyczek.

Nieuregulowane płatności mieszkaniowe były „szczególnie wysokie” wśród najemców, a problem dotknął jednego na 20 ankietowanych najemców powiedział Which?, organizacja konsumencka, która opublikowała dane.

Finanse posiadaczy kredytów hipotecznych i prywatnych najemców znajdują się pod większą presją, i powszechnie oczekuje, że Bank Anglii w czwartek po raz 12-ty z rzędu zwiększy koszty pożyczek dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Rynki finansowe przewidują wzrost o ćwierć punktu do 4,5%. Jednocześnie średnie czynsze poszybowały do ​​nowych rekordów, wynika z danych opublikowanych w zeszłym miesiącu przez portal nieruchomości Rightmove.

Zgodnie z najnowszym raportem What?, wygenerowanym przez comiesięczne narzędzie do śledzenia spostrzeżeń konsumenckich, oparte na ankiecie internetowej przeprowadzonej wśród około 2000 osób, około 2 miliony gospodarstw domowych nie spłaciło lub nie spłaciło co najmniej jednego kredytu hipotecznego, czynszu, pożyczki, karty kredytowej lub płatności rachunku w kwietniu,

Stwierdzono, że wskaźnik nieodebranych płatności na poziomie 7,3% był zgodny z poziomem o tej porze w zeszłym roku, ale wyższy niż w kwietniu 2021 r. i kwietniu 2020 r.

Jednak liczba za kwiecień tego roku jest niższa niż w marcu, kiedy około 2,5 miliona gospodarstw domowych – czyli 8,8% – nie spłaciło lub nie spłaciło płatności.

Which? powiedział, że „znaczna liczba” osób nie spłaciła kredytu hipotecznego w zeszłym miesiącu – 3,1% ankietowanych pożyczkobiorców kredytów mieszkaniowych – ponieważ stopy procentowe Banku Anglii nadal rosną.

Rachunki – w tym za energię i podatek lokalny – pozostały najczęstszym rodzajem nieuregulowanych płatności wśród całej populacji.