Start Wiadomości „Ogrom pracy do wykonania”:  pierwsze posiedzenie gabinetu Starmer’a

„Ogrom pracy do wykonania”:  pierwsze posiedzenie gabinetu Starmer’a

312

Sir Keir Starmer przewodnicząc pierwszemu posiedzeniu nowego gabinetu podczas swojego pierwszego pełnego dnia na Downing Street, powiedział nowo mianowanym ministrom, że ma „ogromną ilość pracy do wykonania”.

Premier powiedział swojemu najbliższemu zespołowi, że zaproszenie króla do utworzenia rządu po historycznym zwycięstwie w wyborach było „zaszczytem i przywilejem jego życia”.

Sir Keir i ministrowie byli w świetnych humorach, gdy wygłaszał krótkie uwagi wstępne na początku zgromadzenia.

W towarzystwie swojej zastępczyni Angeli Rayner i sekretarza gabinetu Simona Case’a powiedział: „Słuchajcie, koledzy, to absolutnie fantastyczne powitać was w rządzie na naszym pierwszym posiedzeniu”.

„I to był zaszczyt i przywilej mojego życia, że ​​wczoraj zostałem zaproszony przez Króla, Jego Królewską Mość Króla do utworzenia Rządu i Rządu Pracy w roku 2024”.

„Mamy mnóstwo pracy do wykonania, więc teraz zabieramy się do pracy”.

Uwagi te spotkały się z głośnym aplauzem ministrów gabinetu mianowanych w piątek przez Sir Keira który w dużej mierze odzwierciedla jego zespół cieni przed wyborami.

Premier zatwierdził Rachel Reeves na pierwszą kobietę na stanowisku kanclerza Wielkiej Brytanii, Angelę Rayner na jego zastępcę i sekretarza ds. mieszkalnictwa oraz Pata McFaddena na kanclerza Księstwa Lancaster.