Start Polecane Ograniczenia dotyczące płynów i laptopów w bagażu podręcznym mogą zostać zniesione

Ograniczenia dotyczące płynów i laptopów w bagażu podręcznym mogą zostać zniesione

574
0

Przepisy dotyczące bagażu podręcznego mają ulec znacznej zmianie, ponieważ ograniczenia dotyczące płynów i laptopów w bagażu mogą zostać zniesione w ciągu dwóch lat.

Obecnie pasażerowie zabierający płyny do bagażu kabinowego są ograniczeni do przezroczystych toreb plastikowych o pojemności nie większej niż 100 ml, które należy okazać kontroli bezpieczeństwa.

Jednak teraz The Times poinformował, że ministrowie analizują potencjalną zmianę na lotnisku Heathrow. Próba rozpoczęła się w 2017 roku i wykorzystała skanery 3D, które umożliwiają personelowi powiększanie zawartości torby i obracanie obrazów w celu kontroli.

BBC dodało, że ograniczenia bezpieczeństwa dotyczące płynów i laptopów w bagażu podręcznym mogą zostać zniesione od połowy 2024 roku.

Omawiając potencjalną zmianę, dyrektor generalny Heathrow, John Holland-Kaye, powiedział The Times: „Powoli je wdrażamy.”

„Właśnie rozpoczęliśmy rozbudowę strefy bezpieczeństwa w Terminalu 3, który będzie miał więcej skanerów CT.”

„Do tego czasu normalne wrażenia pasażerów będą takie, że płyny pozostaną w torbach”.

Mówi się, że największymi przyczynami opóźnień na lotniskach są nieusuwanie przedmiotów z bagażu lub podróżowanie z dużymi butelkami płynów.”

W 2019 roku były premier Boris Jonhson ogłosił plany wprowadzenia na wszystkich głównych lotniskach w Wielkiej Brytanii nowego sprzętu do kontroli bagażu podręcznego 3D.

Urzędnicy państwowi stwierdzili wówczas, że limit 100 ml płynu może już nie obowiązywać.

Sprzęt miał być wdrażany w ciągu najbliższych kilku lat, a Departament Transportu wymagał, aby wszystkie główne lotniska w Wielkiej Brytanii posiadały technologię do 1 grudnia 2022 r.

Jednak pandemia wpłynęła na termin, ponieważ liczba pasażerów mocno spadła z powodu ograniczeń w podróżowaniu na całym świecie.

PoprzedniRada miasta Southampton wprowadza taryfy ładowania pojazdów elektrycznych
NastępnyKluby sportowe pomagają walczyć z przemocą wobec kobiet w Southampton