Start Wiadomości Oficjale plany w związku z pogrzebem królowej

Oficjale plany w związku z pogrzebem królowej

466
0

Oficjalnie ogłoszono, że pogrzeb królowej odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w poniedziałek 19 września o godzinie 11:00.

Wraz z datą ujawniono dalsze szczegóły dotyczące dnia i przygotowań.

Dzień pogrzebu królowej będzie świętem państwowym.

W sobotę 10 września, król Karol III potwierdził, że dzień pogrzebu królowej będzie dniem wolnym od pracy. Nowy król zatwierdził dzień wolny od pracy jako część Dnia Żałoby Narodowej.

Czy szkoły zostaną zamknięte na pogrzeb królowej?

Szkoły będą zamknięte w dniu pogrzebu królowej. Umożliwi to młodym obywatelom oglądanie telewizji i okazanie szacunku, jak ujawniły źródła rządowe.

Ujawniono również plany przygotowań do pogrzebu królowej.

Dębowa trumna królowej została przewieziona w niedzielę do Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu.

W poniedziałek 12 września trumna zostanie zabrana z Holyroodhouse w procesji wzdłuż Royal Mile do katedry St Giles, zanim we wtorek zostanie zabrana samolotem RAF do Londynu.

Królowa będzie spoczywała w Westminster Hall, przybywając tam po południu 14 września, do 6.30 rano w dniu jej pogrzebu, powiedział wysoki rangą urzędnik pałacowy.

Tysiące będą mogły przejść obok, aby zobaczyć trumnę zmarłej, a dalsze szczegóły dotyczące tego, jak publiczność może uczestniczyć, zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach.

Kiedy trumna królowej zostanie przewieziona do Londynu samolotem RAF we wtorek wieczorem, będzie jej towarzyszyć jedyna córka królowej, Princess Royal, zanim zostanie przeniesiona na spoczynek w Bow Room Pałacu Buckingham.

Podczas procesji 14 września trumna zostanie przetransportowana na lawetach Królewskiej Artylerii Konnej Królewskiego Oddziału z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

Król, członkowie rodziny królewskiej i starszy personel domu zmarłej królowej i króla będą szli powoli w dostojnej ciszy, bez muzyki, trasą, która zajmie 38 minut.

Pałac Buckingham odmówił podania szczegółów, którzy członkowie rodziny królewskiej dołączą do procesji, ale prawdopodobnie będą to starsze rodziny królewskie, w tym dzieci królowej, a także książę Walii.

Rano w dniu pogrzebu trumna zostanie przewieziona w wielkiej procesji wojskowej z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa Westminsterskiego na pogrzeb państwowy, a następnie zabrana przez karawan państwowy na nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego.

PoprzedniWilliam i Harry wraz z małżonkami pojawili się przed zamkiem w Windsorze
NastępnyOstrzeżenie dla posiadaczy papierowych banknotów 20-funtowych i 50-funtowych