Start Polecane Oferty typu “kup jeden, drugi dostaniesz gratis” dla niezdrowych produktów będą zakazane

Oferty typu “kup jeden, drugi dostaniesz gratis” dla niezdrowych produktów będą zakazane

497
0

Oferty „buy one get one free” na niezdrową żywność zostaną zakazane w ramach starań rządu o walkę z otyłością w Anglii.

Plan obejmie również ograniczenia dotyczące reklamy żywność bogatej w tłuszcz i cukier oraz nowe zasady wyświetlania kalorii w menu. Potwierdzono zakaz reklam fast foodów przed 21:00 – dla całej Wielkiej Brytanii.

Boris Johnson powiedział, że plany pomogą „zmniejszyć nasze zagrożenie dla zdrowia i chronić się przed koronawirusem”. Statystyki rządowe wykazały, że prawie 8% krytycznie chorych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii z wirusem było chorobliwie otyłych, w porównaniu z 2,9% ogólnej populacji.

Posunięcie to oznacza zmianę stanowiska premiera, który wcześniej skrytykował podatki od żywności bogatej w sól, tłuszcz i cukier. Uważa się jednak, że doświadczenie Johnsona na oddziale intensywnej terapii podczas leczenia Covid-19 przyczyniło się do zmiany jego pozycji.

Wraz z zakazem reklam telewizyjnych i internetowych rząd zapowiedział, że przeprowadzi konsultacje w sprawie całkowitego zaprzestania reklam fast foodów w Internecie.

Etykietowanie kalorii w menu będzie miało zastosowanie do każdej restauracji, kawiarni lub sieci restauracji na wynos z ponad 250 pracownikami, a kolejne nowe konsultacje zostaną uruchomione w sprawie planów dostarczania tych samych informacji dla napojów alkoholowych.

PoprzedniWłaściciel restauracji rozdaje bezpłatną pizzę personelowi szpitala za „uratowanie życia bratu”
NastępnyPo brexicie PlayStation kupimy taniej