Start Polecane Oferta May dla imigrantów skrytykowana przez Parlament Europejski

Oferta May dla imigrantów skrytykowana przez Parlament Europejski

859
0

Guy Verhofstadt, przedstawiciel Parlamentu Europejskiego ds. Brexitu, oraz liderzy czterech głównych ugrupowań parlamentarnych nazwali propozycję Theresy May dla unijnych imigrantów „ofertą poniżej oczekiwań”.

Guy Verhofstadt i inni parlamentarni przedstawiciele uważają, że brytyjska propozycja oferuje obcokrajowcom z UE mieszkającym na Wyspach mniej praw niż Brytyjczykom mieszkającym w krajach sojuszu. Politycy uważają, że przedstawiony przez Theresę May projekt oznacza biurokrację i niepewność dla milionów ludzi. Verhofstadt powiedział, że obywatele z UE powinni zachować swoje obecne prawa. Belgijski polityk uważa, że nadawanie imigrantom nowego statusu, to traktowanie ich jak obywateli drugiej kategorii – informuje Evening Standard.

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego uważają, że unijna propozycja jest lepsza, ponieważ zakłada, żeby zarówno Brytyjczycy, jak i obywatele z UE mieszkający na Wyspach zachowali swoje dotychczasowej przywileje wynikające z prawa europejskiego.

Theresa May zapewniła, że ponad trzy miliony imigrantów, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii będą mogli pozostać w kraju. Najpierw jednak muszą udowodnić, że przebywają na Wyspach przynajmniej od pięciu lat. Takie osoby otrzymają status osoby osiedlonej („settled status”) i będą posiadały takie same przywileje, jak Brytyjczycy – przynajmniej w zakresie opieki zdrowotnej, edukacji, świadczeń i emerytur.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowy sklep powstanie w Southampton. Inwestycja będzie kosztować 1,5 miliona
NastępnyPolicja alarmuje: Coraz więcej dzieci uprawia sexting