Start Southampton Odwiedzający New Forest zachęcani do niepalenia, aby zmniejszyć ryzyko pożaru

Odwiedzający New Forest zachęcani do niepalenia, aby zmniejszyć ryzyko pożaru

154
0

Odwiedzający park narodowy zostali wezwani do niepalenia, aby zmniejszyć ryzyko pożaru.

National Trust, który zarządza dużymi obszarami New Forest w Hampshire poprosił ludzi, aby nie rozpalali ognia ani nie urządzali grilla na jego terenie.

Trust powiedział, że tereny wiejskie i dzika przyroda są „narażone na bardzo wysokie ryzyko pożaru”, podczas gdy wysokie temperatury nadal nawiedzają kraj.

W oświadczeniu National Trust powiedział: „Nadal apelujemy do ludzi, aby pomogli nam chronić te szczególne miejsca, zachowując szczególną ostrożność podczas ich odwiedzania, nie rozpalając ognia ani grilla i nie paląc, ponieważ papieros może stanowić zagrożenie pożarowe, jeśli nie jest właściwie ugaszony.”

Zakaz grillowania w New Forest został wprowadzony przed latem, podczas gdy w 2020 r. lokalne sklepy zostały poproszone o niesprzedawanie jednorazowych grilli po serii pożarów w parku narodowym.

W zeszłym miesiącu strażacy z 10 posterunków w Hampshire spędzili godziny na radzeniu sobie z dwuhektarowym pożarem kolcolistów w Pennington Common, niedaleko Lymington.

Kilka dni temu wybuchł drugi pożar.

Straż pożarna w całym kraju wydała kilka ostrzeżeń w ciągu ostatnich tygodni, gdy Anglia stanęła w obliczu najsuchszego lipca od 1935 roku.

PoprzedniBank Anglii ostrzega, że ​​w tym roku Wielka Brytania popadnie w recesję
NastępnyZakaz używania węży ogrodowych w Hampshire i Isle of Wight