Start Southampton Oddychaj głęboko – władze Southampton opracowały plan oczyszczenia powietrza w mieście

Oddychaj głęboko – władze Southampton opracowały plan oczyszczenia powietrza w mieście

870
0

Zanieczyszczone powietrze w Southampton jest odpowiedzialne za 110 zgonów w ciągu roku i kosztuje NHS 50 mln funtów rocznie. Southampton City Council we współpracy z ekspertami przygotował plan, który pomoże podnieść jakość powietrza w mieście.

Niespełna kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport o najbardziej zanieczyszczonych miastach na świecie. Southampton znalazło się w czołówce „toksycznych miast” Wielkeij Brytanii. W kampanię na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście włączyły się nie tylko władze Southampton, ale i lokalne media. Wszystko po ty, aby zwrócić uwagę na problem, który dotyczy przecież nas wszystkich.

Na firmy transportowe w Southampton już teraz naciska się, aby wprowadziły pojazdy, które będą bardziej przyjazne środowisku. Nie chodzi tu tylko o samochody ciężarowe, ale także autobusy, taksówki czy okręty. Do tego samego władze będą zachęcały również mieszkańców miasta. Jeśli nowy plan SCC zostanie zatwierdzony ci, którzy zdecydują się na samochody ekologiczne, dostaną zniżkę na parkowanie w mieście czy na przejazd przez Itchen Bridge.

Nowy plan oczyszczenia miasta zakłada również wprowadzenie do 2019 roku Strefy Małej Emisji (Low Emission Zone), czyli wyeliminowanie z ruchu kołowego pojazdów najbardziej zanieczyszczających środowisko naturalne. Restrykcje dotyczyłyby starszych modeli samochodów ciężarowych napędzanych silnikiem diesela, autobusów, autokarów czy dużych vanów.

PoprzedniNagłe zamknięcie popularnej restauracji La Margherita
NastępnyDziesięć najdroższych ulic w Wielkiej Brytanii