Start Polecane Odbiór śmieci w Southampton – zmiany z powodu pandemii

Odbiór śmieci w Southampton – zmiany z powodu pandemii

1505
0

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa serwis odbioru śmieci w mieście uległ nieco zmianie.

Usługi zbierania szkła w całym mieście zostały tymczasowo zawieszone, a usługi zbierania odpadów ogrodowych zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Tymczasem odbiór szkła i usługa odbioru dużych przedmiotów pozostają zawieszone do odwołania. Rada Miasta prosi mieszkańców o przechowywanie szklanych butelek i słoików w domu do czasu przywrócenia usługi. Rada prosi ludzi, aby nie wkładali szkła do ogólnego pojemnika na śmieci i informuje jednocześnie, że ​​można je zdeponować w jednym z banków recyklingu szklanych butelek w Southampton.

„Powinno to odbywać się tylko w ramach niezbędnej podróży, takiej jak wizyta w supermarkecie lub sklepie spożywczym w celu zakupu niezbędnych produktów”, napisano w oświadczeniu.

Tymczasem odpady osobiste, takie jak zużyte chusteczki i jednorazowe ściereczki do czyszczenia, powinny być bezpiecznie przechowywane w jednorazowych workach na śmieci. Rada zaleca mieszkańcom umieszczenie tych worków w innej torbie oddzielonej od innych odpadów i odłożenie na co najmniej 72 godziny przed umieszczeniem ich w zwykłym zewnętrznym pojemniku na odpady gospodarstwa domowego. Radny Jacqui Rayment, członek gabinetu ds. transportu powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości przywrócenia usługi zbierania odpadów ogrodowych. Zawieszenie go było trudną decyzją, ale musieliśmy ją podjąć, abyśmy mogli poradzić sobie z nieobecnościami pracowników z powodu choroby i problemów z izolacją”.

Rada Miasta prosi również mieszkańców o dezynfekcję uchwytów pojemników na kółkach po ich wystawieniu do odbioru.

PoprzedniSouthampton: testy szczepionek, które miałyby chronić przed koronawirusem
NastępnyLondyński szpital Nightingale zwalnia pierwszych pacjentów