Start Coronavirus Od wczoraj w UK obowiązuje kwarantanna dla przyjezdnych

Od wczoraj w UK obowiązuje kwarantanna dla przyjezdnych

1208
0

Przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą przejść obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Według rządu to właśnie importowane zakażenia stanowią teraz największe ryzyko.

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem będą proszeni o podanie adresu, gdzie będą się izolować przez 14 dni. Za niewypełnienie formularza z tymi danymi grozi grzywna w wysokości 100 funtów.

Przyjeżdżający powinni w miarę możliwości udać się do miejsca izolacji własnym samochodem. Jeśli nie podadzą oni adresu, rząd zorganizuje dla nich zakwaterowanie, ale na ich koszt.

Osoby przebywające w izolacji mogą się spodziewać niezapowiedzianych wizyt urzędników sprawdzających, czy faktycznie przebywają oni pod podanym adresem i czy stosują się do zasad. W Anglii za ich nieprzestrzeganie nałożona została grzywna w wysokości 1000 funtów, przy czym w przypadku wielokrotnego przyłapania kara może być nieograniczona, grozi także postępowanie sądowe. W przypadku osób, które nie są rezydentami Wielkiej Brytanii, w ostateczności możliwa jest deportacja.

PoprzedniRząd Wielkiej Brytanii chce zmienić przepisy dotyczące handlu w niedzielę
NastępnyRejsy Cunard zawieszone do listopada