Start Wiadomości Od poniedziałku wojsko dostarczy benzynę do stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii

Od poniedziałku wojsko dostarczy benzynę do stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii

465
0

Wojsko zacznie dostarczać benzynę do stacji benzynowych w całej Wielkiej Brytanii od poniedziałku.

Prawie 200 żołnierzy, w tym 100 kierowców, zapewni „tymczasowe” wsparcie, aby złagodzić presję na stacjach benzynowych. Ministrowie ogłosili również, że do 300 zagranicznych kierowców cystern będzie mogło pracować w Wielkiej Brytanii od zaraz do końca marca.

W tym tygodniu na stacjach benzynowych można było zaobserwować długie kolejki po tym, jak brak kierowców zakłócił dostawy paliwa. Ministrowie – którzy utrzymywali, że paliwa wystarczy, jeśli ludzie będą kupować tylko tyle ile potrzebują- twierdzą, że sytuacja na podjazdach stacji benzynowych poprawia się, ponieważ obecnie dostarcza się więcej paliwa niż sprzedaje. Jednak przyznają, że niektóre części kraju są bardziej dotknięte niż inne. W piątek grupa motoryzacyjna RAC poinformowała również, że zakłócenia w dostawach nadal się zmniejszają, chociaż w wielu obszarach nadal występują problemy z dostawami.

Petrol Retailers Association, które reprezentuje prawie 5500 z 8300 stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii, poinformowało w piątek, że niewiele się zmieniło dla jego członków, którzy są niezależnymi sprzedawcami paliw. Badanie przeprowadzone na 1100 stacjach w Wielkiej Brytanii wykazało, że 26% nie ma na stanie ani benzyny, ani oleju napędowego, co oznacza niewielki spadek z 27% w czwartek.

Personel wojskowy jest obecnie szkolony w zakładach transportowych i od poniedziałku będzie w drodze, dostarczając paliwo na terenie całego kraju, aby „pomóc w dalszej poprawie zapasów paliw”, powiedział rząd.

PoprzedniDawny bank zostanie zburzony i zamieniony na mieszkania studenckie
NastępnyPanele słoneczne na Sea City Museum