Start Polecane Od początku pandemii oszuści wyłudzili ponad 40 milionów funtów

Od początku pandemii oszuści wyłudzili ponad 40 milionów funtów

547
0

Według danych organizacji Action Fraud od początku lutego ubiegłego roku do końca marca tego roku w Hampshire zgłoszono 12 334 przypadki oszustw i cyberprzestępczości.

Wartość przestępstw wyniosła 40,4 miliona funtów, co stanowi równowartość około 9528 funtów dziennie. Przestępcy wykorzystali wzrost zakupów internetowych, a także obawy o zdrowie i dobre samopoczucie podczas kryzysu, mówi Action Fraud.

Policja w Hampshire poinformowała, że ​​cyberprzestępcy atakowali użytkowników mediów społecznościowych i konta w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Mówi się, że jest to bardziej rozpowszechnione teraz, ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w Internecie z powodu globalnej pandemii.

James Adnitt, oficer ochrony danych wywiadu cyfrowego z wydziału ds. Cyberprzestępczości w Hampshire Constabulary, powiedział: „Włamanie się na konto danej osoby w mediach społecznościowych daje przestępcy dostęp do wielu danych osobowych, w tym informacji o znajomych” zhakowanego” konta.”

„Dwa najczęstsze cele przestępców to przekonanie znajomych, aby albo pożyczyli im pieniądze, ponieważ ich bankowość internetowa nie działa i muszą dokonać pilnej płatności lub pomóc im odzyskać dostęp do innego konta internetowego, takiego jak konto e-mail. Powoduje to włamanie do e-maili znajomych i kont w mediach społecznościowych.”

„Jeśli ktoś skontaktuje się z Tobą w mediach społecznościowych, prosząc o pomoc finansową lub pomoc w uzyskaniu dostępu do konta, skontaktuj się z nim za pomocą alternatywnej metody, takiej jak SMS lub telefon, aby sprawdzić, czy jest tym, za kogo się podaje i czy jego prośba jest prawdziwa.”

PoprzedniTabletki na koronawirusa dostępne już jesienią
NastępnyMieszkańców Southampton czeka mini fala upałów