Start Polecane Od października łagodniejsze zasady wjazdu do UK

Od października łagodniejsze zasady wjazdu do UK

1040
0

Od 4 października zasady wjazdu do Anglii zostaną uproszczone. Listy państw: zielona, żółta i czerwona zostaną zastąpione tylko jedną: czerwoną.

Wszystkie miejsca, które nie będą na czerwonej liście państw wysokiego ryzyka epidemicznego, zostaną automatycznie uznane za bezpieczne. Od 4 października podróżni nie będą musieli również wykonywać testów na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Anglii z zagranicy.

Od końca października w pełni zaszczepieni pasażerowie z krajów spoza czerwonej listy będą mogli zastąpić testy typu PCR tańszymi testami antygenowymi. Każdy, kto uzyska wynik pozytywny, będzie musiał odbyć kwarantannę w domu i wykonać bezpłatny test PCR, który zostanie poddany sekwencjonowaniu kodu genetycznego wirusa, co ma pomóc w identyfikacji nowych wariantów. Osoby niezaszczepione nadal będą musiały wykonywać testy typu PCR.

Osoby powracające z krajów z czerwonej listy będą musiały tak jak dotąd odbyć płatną, 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych hoteli. Z czerwonej listy, na której dotychczas było ponad 50 państw i terytoriów, osiem zostanie zdjętych od środy rano. Są to: Turcja, Egipt, Kenia, Pakistan, Malediwy, Sri Lanka, Oman i Bangladesz.

PoprzedniFilm „Teściowie” w kinach w Wielkiej Brytanii
NastępnyFunty i uncje zamiast kilogramów w brytyjskich sklepach