Start Polecane Od kwietnia można wzbogacić się o dodatkowe 104 funty rocznie

Od kwietnia można wzbogacić się o dodatkowe 104 funty rocznie

971
0

Rząd ogłosił, że przeciętny pracownik zaoszczędzi około 104 funtów w latach 2020–2021, a osoby prowadzące własną działalność, które płacą niższą stawkę, zapłacą o 78 funtów mniej.

31 milionów ludzi zauważy, że ich płace wzrosną od kwietnia wraz z uruchomieniem nowego progu ubezpieczenia społecznego jeszcze w tym roku.

Od 6 kwietnia składki na ubezpieczenie społeczne wzrosną z 8632 £ do 9.500 £. Jest to poziom, od którego podatnicy zaczynają płacić ubezpieczenie społeczne – oznacza to, że przeciętny pracownik na pełnym etacie będzie obniżał swoje podatki o 104 funty rocznie i 78 funtów dla przeciętnego samozatrudnionego.

Kanclerz skarbu Sajid Javid powiedział: – Jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić to, co obiecaliśmy, i włożyć więcej pieniędzy w kieszenie zwykłych, ciężko pracujących ludzi. Chcemy, aby wszyscy czuli, że mogą przyczynić się do nowego rozdziału, który otwieramy dla gospodarki i naszego kraju.

Wszystkie pozostałe progi na lata 2020–21 wzrosną wraz z inflacją, z wyjątkiem górnych progów NICs, które pozostaną zamrożone na poziomie 50 000 GBP, jak ogłoszono w wystąpieniu w sprawie budżetu na 2018 r.

Zmiany progów nie wpłyną na uprawnienie osób o niskich zarobkach do świadczeń składkowych, takich jak emerytura państwowa, z dolnym limitem zarobków i progiem małych zysków, powyżej którego osoby zdobywają uprawnienia do świadczeń składkowych, wzrastając wraz ze wskaźnikiem inflacji CPI.

Przeciętny podatnik płacący podstawową stawkę płaci obecnie ponad 1200 funtów mniej podatku dochodowego w porównaniu do 2010-11.

Oprócz podwyższenia progu NIC rząd zakończy również zamrożenie świadczeń dla osób w wieku produkcyjnym, które obowiązuje od 2016r. Od kwietnia 2020 r. większość świadczeń w wieku produkcyjnym będzie podwyższana zgodnie z inflacją.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCzęść M27 ma zostać zamknięta w związku z rozbiórką mostu drogowego Romsey
NastępnyW Fareham żyje się najlepiej w Wielkiej Brytanii