Start Coronavirus Od jutra szkoły w Hampshire przywitają więcej uczniów

Od jutra szkoły w Hampshire przywitają więcej uczniów

641
0

Od poniedziałku szkoły w hrabstwie przyjmą więcej uczniów, jednak niektóre placówki nie będą w stanie tego zrobić.

Szefowie okręgów potwierdzili, że szkoły w Hampshire wprowadziły nowe środki w celu zapewnienia, że ​​uczniowie Year R, Year 1 i 2 mogą bezpiecznie wrócić do swoich klas od 1 czerwca. Niektóre z tych środków obejmują minimalizowanie kontaktu dzięki mniejszej ilości uczniów w grupach i unikaniu mieszania się między grupami.

Ale nie wszystkie szkoły w całym hrabstwie będą mogły otworzyć się w poniedziałek na większą liczbę uczniów, ponieważ stosuje się stopniowe podejście zapewniające bezpieczeństwo personelu i uczniów.

Wiadomość pojawia się, gdy szkoły w całym kraju zostały poproszone o pozostanie otwartymi dla dzieci kluczowych pracowników tylko w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Radny Darren Paffey, członek gabinetu ds. dzieci i nauki w Southampton City Council, powiedział: „Szkoły w Southampton będą teraz ostrożnie witać kolejnych uczniów. Nie będzie to pełny ani nagły powrót dla wszystkich grup od 1 czerwca, ponieważ naszym najwyższym priorytetem jest bezpieczne otwieranie szkół, a nie tylko szybkie. Przyjmujemy elastyczne podejście, które zostało z zadowoleniem przyjęte przez szkoły. Zapewniamy wsparcie wszędzie tam, gdzie planowane jest otwarcie grup proponowanych przez rząd oraz wspieramy również szkoły, które muszą wprowadzać uczniów w bardziej stopniowy sposób przez dłuższy czas.”

Pozostałe szkoły w hrabstwie zostaną również otwarte dla większej liczby uczniów w poniedziałek.

PoprzedniRyanair reaktywuje 40 proc. połączeń od 1 lipca
NastępnyNaukowcy ostrzegają, że zmniejszanie blokady w UK jest zbyt szybkie