Start Wiadomości Od dziś zmiany w polityce bagażowej Ryanaira

Od dziś zmiany w polityce bagażowej Ryanaira

747
0

Od 15 stycznia pasażerowie Ryanaira, którzy nie mają wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład, mogą wnieść ze sobą tylko jeden mały bagaż.

Zgodnie z nową polityką irlandzkiego przewoźnika, tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład oraz posiadacze biletów w taryfach Plus, Flexi Plus i Family Plus, będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie: z normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym:  35 cm x 20 cm x 20 cm.

Podróżni bez pierwszeństwa wejścia na pokład, będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż (np. torebka), który musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu (35 cm x 20 cm x 20 cm). Drugi, większy bagaż zostanie im odebrany przed bramkami i umieszczony w luku pod podkładem samolotu. W przypadku, gdy pasażer nie zgodzie się na oddanie bagażu do luku nie będzie mógł wejść na pokład i nie otrzyma zwrotu kosztów biletu.

Przedstawiciel Ryanaira poinformował, że nowa polityka ma na celu przyśpieszenie wsiadania na pokład i tym samym zredukowanie liczby opóźnionych lotów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWzrosła przestępczość w Southampton. Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie
NastępnyWyjątkowy wywiad z królową Elżbietą II