Start Coronavirus Od drugiego dnia świąt Southampton znajdzie się w Tier 4

Od drugiego dnia świąt Southampton znajdzie się w Tier 4

1975
0

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że od 26 grudnia Hampshire przejdzie na ostrzejsze ograniczenia poziomu 4.

Southampton znajdzie się wśród obszarów objętych restrykcjami poziomu 4, ale nie New Forest, które zamiast tego zostanie przeniesione na poziom 3. Nowe zasady wejdą w życie o godzinie 00:01 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Hrabstwo znalazło się na poziomie 2 po zakończeniu narodowego lockdownu 2 grudnia. Obecnie tylko Portsmouth, Havant i Gosport znajdują się na poziomie 4.

Zasady poziomu 4

Niezbędne sklepy, siłownie, kina i salony fryzjerskie zostaną zamknięte na dwa tygodnie – podczas gdy ludzie będą mogli spotykać się z inną osobą z innego gospodarstwa domowego w zewnętrznej przestrzeni publicznej.

Osoby na poziomie 4 zostaną poinformowane, że nie powinny pozostawać z dala od domu na noc, a osobom z zewnątrz odradza się odwiedzanie obszarów poziomu 4. Mieszkańcom obszarów znajdujących się na poziomie 4 odradza się również podróżowanie za granicę, chyba że jest to konieczne.

Ludzie będą mogli podróżować w celach edukacyjnych, opieki nad dziećmi i do pracy, jeśli nie mogą pracować w domu i będą mieli prawo do nieograniczonych ćwiczeń na świeżym powietrzu.

PoprzedniPonad 100 pojazdów zostało zatrzymanych w celu zwalczania przestępczości samochodowej
NastępnyBrexit: Po czterech latach i sześciu miesiącach dochodzi do porozumienia