Start Southampton Ochroniarze z Southampton będą nosić kamery rozpoznające twarz

Ochroniarze z Southampton będą nosić kamery rozpoznające twarz

492
shutterstock

Bramkarze z Southampton po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii będą nosić przy sobie kamery z technologią rozpoznawania twarzy, aby ograniczyć przestępczość w centrum miasta.

W ramach trzymiesięcznego okresu próbnego kamery wyposażone w technologię rozpoznawania twarzy Reveal będą noszone przez pracowników ochrony w siedmiu obiektach, aby pomóc zidentyfikować osoby, którym wprowadzono zakaz wstępu.

GO! Southampton –miejski Business Improvement District – jest pierwszą tego typu placówką w kraju, która przeprowadziła taki test.

Menedżer operacyjny w GO! Southampton powiedział: „W Southampton zdobyliśmy nagrody za nasze podejście do bezpieczeństwa w godzinach nocnych, ale uważamy, że zawsze możemy pójść dalej i angażujemy się w działania mające na celu ograniczanie przestępczości i utrzymywanie centrum miasta bezpiecznym”.

Oczekuje się, że nowa technologia pomoże pracownikom ochrony szybciej i łatwiej identyfikować przestępców, ostrzegając ich, o próbach wejścia do obiektu, mimo otrzymanego wcześniej zakazu wstępu.

„Jeśli kamery nie rozpoznają danej osoby, dane zostaną natychmiast i trwale usunięte z systemu, ponieważ kamera będzie dopasowywać tylko obrazy osób aktualnie objętych zakazem”.

Na początku tego roku Southampton zostało uhonorowane fioletową flagą za bycie bezpiecznym miastem.