Start Polecane Ochrona imprez masowych w Southampton przed potencjalnym atakiem terrorystycznym

Ochrona imprez masowych w Southampton przed potencjalnym atakiem terrorystycznym

850
0

Rada miasta Southampton postanowiła dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec ewentualnym atakom terrorystycznym w mieście. Środki zapobiegawcze zostaną podjęte w obliczu zbliżających się trzech imprez masowych w Southampton. 

W mieście zostaną zamontowane betonowe słupki, które mają chronić ludzi przed wjazdem samochodu czy ciężarówki w zebrany tłum. Słupki te zostaną zamontowane na próbę na czas zbliżających się imprez masowych w Southampton. Pierwsza z nich to Oktoberfest, który odbędzie się już w ten weekend, następnie parada z okazji Dnia Pamięci, która odbędzie się 12 listopada. Słupki będą również ochraniać tłum zgromadzony na Christmas Market, który będzie miał miejsce w Southampton od 11 listopada do 23 grudnia. Betonowe słupki pojawią się więc na Guildhall Square oraz Above Bar Street.

Władze miasta uspokajają jednocześnie mieszkańców, że nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że Southampton jest celem terrorystów. Podjęte działania są jedynie środkami zapobiegawczymi. City Council chce mieć w ten sposób pewność, że mieszkańcy miasta są bezpieczni.

PoprzedniLoty z Southampton do Minorki już w przyszłym roku
NastępnyDyżur konsularny w Birmingham