Start Wiadomości Ochrona Brytyjczyków przed terroryzmem jest najważniejsza

Ochrona Brytyjczyków przed terroryzmem jest najważniejsza

917
0

Kanclerz skarbu poinformował, że brytyjska Służba Bezpieczeństwa M15 i M16 dostanie wszystkie niezbędne środki do tego, aby zapewnić mieszkańcom maksymalną ochronę przed terroryzmem.

George Osborne oświadczył, że przeciwdziałanie islamskiemu ekstremizmowi jest w Wielkiej Brytanii priorytetowe. „Moja deklaracja jest jednoznaczna.

Jest to nasz narodowy obowiązek. Uruchomiliśmy już wszelkie niezbędne środki. Czegokolwiek będą potrzebować Służby Bezpieczeństwa, zapewnimy im to, bo wykonują swoją heroiczną pracę dla nas” – powiedział Osborne.

Dyrektor generalny brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa, Andrew Parker ostrzega przed niebezpiecznym zachwianiem równowagi między zwiększającą się liczbą aktów terroru w Wielkiej Brytanii a spadkiem możliwości organów śledczych.

Atak w Paryżu nazwał „strasznym przypomnieniem o zamiarach terrorystów” oraz poinformował o zaoferowaniu francuskim służbom pomocy.

Osborne poinformował, że rząd odłożył dodatkowe 100 milionów funtów na umożliwienie służbom monitorowania terrorystów podróżujących do Iraku i Syrii.

Parker przyznał, że brytyjskie służby udaremniły trzy ataki terrorystyczne w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jednak „mimo że staramy się maksymalnie, nie jesteśmy w stanie powstrzymać każdego terrorysty” – powiedział.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWichury uderzyły w Szkocję: kolej zawiesza kursy, tysiące domów bez prądu
NastępnyJedna piąta rodzin w UK jest niepełna