Start Coronavirus Ochotnicy do badań nad Covid poszukiwani w Southampton

Ochotnicy do badań nad Covid poszukiwani w Southampton

752
0

W Southampton rozpoczęło się badanie mające na celu znalezienie nowych sposobów walki z Covid-19.

Krajowa platforma AGILE ma na celu szybkie śledzenie potencjalnych nowych metod leczenia poprzez wczesne badania kliniczne, aby pomóc w znalezieniu leków zapobiegających zachorowaniu na wirusa.

Do tej pory „pionierskie” badanie rozpoczęto w lipcu 2020r. w Liverpoolu, gdzie również rekrutowano pacjentów. Teraz jednak naukowcy pod kierunkiem Southampton Clinical Trials Unit wzywają ludzi z całego południa do pomocy w walce z wirusem.

Próby rozpoczynają się w NIHR Southampton Clinical Research Facility, mieszczącym się w University Hospital Southampton NHS Foundation Trust, a profesor Gareth Griffiths, dyrektor jednostki, powiedział, że liczą na wolontariuszy, którzy pomogą sprawdzić, które metody leczenia są najbardziej skuteczne. Dodał: „Brytyjski program szczepień przeciwko COVID-19 odniósł ogromny sukces i doprowadził do spadku wskaźników zakażeń i hospitalizacji.”

„Jednak nie wyeliminuje to całkowicie zakażeń COVID-19 i dlatego ważne jest, abyśmy nadal znajdowali metody leczenia dla osób, które zarażą się wirusem, aby zapobiec wystąpieniu najpoważniejszych objawów i chronić nas przed przyszłymi infekcjami”.

Rząd niedawno ogłosił swoje wsparcie dla platformy, przyznając projektowi dofinansowanie o wartości 3,2 mln funtów.