Start Wiadomości Obywatele UE dzisiaj mogą starać się o kartę pobytu. Występują problemy przy...

Obywatele UE dzisiaj mogą starać się o kartę pobytu. Występują problemy przy aplikacji

1340
0

Obywatele UE borykają się z nową aplikacją rządową, aby ubiegać się o pobyt w Wielkiej Brytanii po Brexicie, jednak pojawiają się słuchy, że występują problemy. 

Witryna internetowa i aplikacja są dostępne dla obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii z paszportami i członkami rodziny spoza UE z biometrycznymi kartami pobytu, przed pełnym uruchomieniem.

Obywatele UE korzystali z iPhone’ów, by zainstalować aplikację, jednak nie działała ona prawidłowo,  ponieważ na App Store nie jest ona dostępna. Według oficjalnych informacji, działa ona na systemie Android, jednak dziennikarzy dochodzą słuchy, że nie do końca jest to prawdą.  

Mianowicie, jeden ze słuchaczy radia LBC opowiadał, że próbował użyć swojego telefonu z Androidem, ale po pobraniu aplikacji otrzymał wiadomość, że jego telefon nie jest zgodny z aplikacją. Wynikało to z faktu, że jego urządzenie nie ma technologii NFC, która umożliwia uzyskanie informacji o paszporcie.

Takich głosów o źle funkcjonującym systemie pojawiło się bardzo dużo. Ludzie m.in. na antenie radia LBC opowiadali swoje historie z tym związane. Mówili, że próbowali na różnych telefonach i wciąż pojawiał się błąd. 

Dodatkowo, przy wypełnieniu odpowiednich wniosków w aplikacji, trzeba odpowiedzieć na wiele pytań personalnych oraz zostawić odcisk palca, a także skan twarzy. Na końcu trzeba zatwierdzić wyrażenienie zgody na przetwarzanie danych osobowych i udostępnianie ich innym firmom. 

Rząd twierdzi, że uczynił proces możliwie jak najprostszym, rozwijając aplikację na smartfona, zatrudniając 1500 nowych pracowników opieki społecznej i inwestując 175 milionów GBP w ten system.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMężczyzna, który trzykrotnie przekroczył limit alkoholu we krwi jechał z prędkością 5m/h
NastępnyMcDonald rozdaje darmowe cheeseburgery