Start Brexit Obywatele UE chcą pozwać brytyjski rząd za problemy z oddaniem głosu

Obywatele UE chcą pozwać brytyjski rząd za problemy z oddaniem głosu

614
0

Tysiące wyborców bez brytyjskiego paszportu znalazło w czwartek swoje nazwiska przekreślone na listach osób uprawnionych do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Teraz chcą oni pociągnąć brytyjski rząd do odpowiedzialności.

Nie wszyscy obywatele państw Unii mogli oddać swój głos w ostatnich wyborach. Reprezentująca obywateli UE grupa the3million została zalana zgłoszeniami od osób, którym odmówiono prawa głosu. Teraz brytyjski rząd może ponieść z tego powodu konsekwencje prawne. Zarówno the3million, jak i British in Europe (organizacja reprezentująca Brytyjczyków za granicą), zbierają fundusze za pośrednictwem Crowdjustice, aby pociągnąć rząd do odpowiedzialności.

„Nie powinniśmy byli być traktowani jak obywatele drugiej kategorii i wzywamy tych, którzy wierzą w sprawiedliwość, aby nas wspierali, rzucając wyzwanie rządowi w sądzie o pozbawienie praw, dyskryminację i brak szacunku obywateli UE w Wielkiej Brytanii i obywateli brytyjskich w UE” – powiedział współzałożyciel the3million, Nicolas Hatton.

PoprzedniMieszkańcy sfrustrowani planami powstania nowego McDonald’s w Southampton
NastępnyPartia Brexitu świętuje sukces w wyborach do PE w regionie południowo-wschodnim