Start Wiadomości Obywatele państw UE popierają Camerona w sprawie zniesienia prawa do swobodnego przepływu...

Obywatele państw UE popierają Camerona w sprawie zniesienia prawa do swobodnego przepływu osób

1103
0

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi w krajach europejskich, wzrasta poparcie dla planów brytyjskiego premiera dotyczących reform Unii Europejskiej.

Badania przeprowadzone przez agencję ComRes dowodzą, że coraz więcej obywateli państw należących do Wspólnoty (także Niemiec i Francji) dostrzega potrzebę przeprowadzenia w niej reform i niepokoi się o jej przyszłość.

Niemniej jednak liderzy europejscy tacy jak Angela Merkel czy Francois Hollande niechętnie podejmują temat ewentualnej transformacji Europy.

Z badań przeprowadzonych przez New Direction – The Foundation for European Reform wynika, że 58 Francuzów uważa, że w Unii Europejskiej powinny zostać przeprowadzone reformy. Obstaje za tym 49% Brytyjczyków, 49% Holendrów oraz 46% Niemców.

Jeszcze więcej obywateli tych krajów przychyla się do propozycji Davida Camerona, który chce znieść prawo do swobodnego przepływu osób na terenie UE.

Swoje poparcie dla zwiększonych kontroli na granicach wyraziło 65% Francuzów, 48% Niemców oraz 70% Holendrów. W Wielkiej Brytanii za wprowadzeniem ograniczeń w swobodnym przepływie osób opowiedziało się 78% badanych.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniW brytyjskiej armii więcej muzułmanów
NastępnyBanki kuszą bezpłatnymi kontami. „Nie ma nic za darmo” – przestrzegają specjaliści