Start Polecane Obszary Southampton, które mogą znaleźć się pod wodą do 2050 roku

Obszary Southampton, które mogą znaleźć się pod wodą do 2050 roku

1009
0

Według badań nad zmianami klimatycznymi, Southampton i znaczna część otaczającego je obszaru może znaleźć się pod wodą w ciągu 30 lat.

Duże części miasta mogą zostać zalane, a linia brzegowa ulegnie całkowitej zmianie, jeśli badania przeprowadzone przez Climate Central okażą się prawidłowe. Organizacja składa się z czołowych naukowców i dziennikarzy, którzy badają zmiany klimatyczne i ich wpływ na społeczeństwo.

Climate Central stworzyło interaktywną mapę, wykorzystując aktualne prognozy, aby pokazać, które obszary Hampshire i reszty kraju mogą zostać utracone w wyniku podnoszącego się poziomu mórz do 2050 roku.

Mapa pokazuje, że części Southampton, fragmenty New Forest i miasteczka otaczające Solent mogą znaleźć się pod wodą za prawie 30 lat. Doki, zbudowane na rekultywowanym lądzie, zostaną ponownie zatopione. W międzyczasie Northam, St Denys i Ocean Village znikną pod rzeką Itchen.

Po drugiej stronie wody linia brzegowa Woolston zostałaby ponownie narysowana, a jej znaczna część zostałaby zalana. Jeśli prognozy dotyczące zmiany klimatu się spełnią, Totton zniknie pod wodami pływowymi rzeki Test. Istnieje też szansa, że Marchwood i Calshot zostaną pochłonięte przez Southampton Water.

Jednak Climate Central przyznaje, że obliczenia mogą zawierać błąd: „Te mapy zawierają duże zbiory danych, które zawsze zawierają jakiś błąd. Mapy te należy traktować jako narzędzia przesiewowe do identyfikacji miejsc, które mogą wymagać głębszego zbadania ryzyka”.

PoprzedniObrazy Moneta w City Art Gallery w Southampton
NastępnyTysiące Brytyjczyków rezerwuje rejsy wycieczkowe z P&O z Southampton