Start Polecane Obowiązkowy angielski dla imigrantów

Obowiązkowy angielski dla imigrantów

1406
0

David Cameron oznajmił, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii w celu zawarcia związku małżeńskiego muszą ulepszyć swój angielski w ciągu dwóch i pół roku. W przeciwnym razie zostaną poproszeni o opuszczenie państwa – informuje „Daily Mail”.

Premier Wielkiej Brytanii stwierdził, że wprowadzenie testów z języka angielskiego dla imigrantów przybywających na Wyspy na wizie małżeńskiej ma na celu zwalczenie ekstremizmu. 20 milionów funtów zostanie przeznaczone na pomoc dla kobiet, które żyją w „odizolowanych” społecznościach, przez co nie przystosowały się do życia w kraju.

– Tu chodzi o zbudowanie zintegrowanego, spoistego narodu. Jeśli nie potrafisz mówić po angielsku masz mniejsze możliwości – powiedział Cameron podczas wywiadu z dziennikarzami radia „BBC Today” zaznaczając, że nauka języka jest „niezbędna”.

Cameron dodał, że nowa zasada nie dotyczy tylko muzułmańskich kobiet, które sprowadzane są do kraju w celu zaślubin, ale każdego, kto planuje przyjazd do Wielkiej Brytanii na wizie małżeńskiej.

– Nie obwiniam ludzi o brak znajomości angielskiego, ponieważ czasem przybywają oni z bardzo patriarchalnego społeczeństwa, gdzie mężczyźni zabronili nauczania języków obcych w obawie przed integracją – powiedział Cameron.

Premier dodał także, że w niektórych społecznościach w Wielkiej Brytanii kobietom zabrania się opuszczania domu bez męskiego członka rodziny, co jest „niedopuszczalne”.

– Powinniśmy być dumni z naszych wartości, wolności, tolerancji oraz naszej idei prawdziwej demokracji – stwierdził.

Lider partii konserwatystów skrytykował także tolerowanie dyskryminowania kobiet w muzułmańskich społecznościach. Zapowiedział dokładne przyjrzenie się roli religijnych sądów – w tym tych działających na prawie szariatu – w celu konfrontacji z mężczyznami pragnącymi kontrolowania swoich żon, sióstr oraz córek.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSynoptycy ostrzegają przed oblodzeniem w Hampshire
NastępnyNajbardziej znienawidzone firmy w Wielkiej Brytanii