Start Wiadomości Obowiązkowe testy językowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia – nawet tych z...

Obowiązkowe testy językowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia – nawet tych z UE

1007
0

NHS wprowadza nowe wytyczne dotyczące zatrudniania imigrantów – od tej pory obowiązkowe testy językowe będą przechodzić pracownicy służby zdrowia ze wszystkich krajów, a nie, jak do tej pory, tylko lekarze oraz personel medyczny spoza UE.

Zanim otrzymają licencję wykonywania zawodu ważną na terenie Wielkiej Brytanii, wszyscy członkowie personelu medycznego będą musieli potwierdzić, że potrafią się z pacjentami porozumieć. Jak twierdzą władze NHS, nowe przepisy zwiększą bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Problem nieznajomości języka nie jest problemem błahym – odkąd w zeszłym roku wprowadzono obowiązek sprawdzania kompetencji językowych zagranicznych lekarzy, egzaminy oblało 429 medyków.

Jak argumentował minister zdrowia, Dan Poulter, znajomość języka angielskiego jest jednym z kluczowych czynników zapewniających wysoką jakość usług medycznych świadczonych przez NHS. „Wszyscy doceniamy wkład zagranicznych lekarzy, pielęgniarzy i pracowników sektora zdrowotnego w rozwój NHS, jednak kwestia znajomości języka i umiejętności swobodnej komunikacji jest niezbędna aby leczyć pacjentów efektywnie i bezpiecznie” – tłumaczył Poultry.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPorównano ceny w sześciu największych hipermarketach. Jest zdecydowany zwycięzca
NastępnyW marcu jak w garncu, czyli pogoda w UK