Start Coronavirus Obowiązkowa kwarantanna hotelowa dla wszystkich przyjeżdżających do Szkocji

Obowiązkowa kwarantanna hotelowa dla wszystkich przyjeżdżających do Szkocji

311
0

Obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny w hotelu będzie dotyczył wszystkich przyjeżdżających z zagranicy, a nie tylko z państw z ‘czerwonej listy’, jak w Anglii.

W Szkocji, tak samo jak w Anglii, od poniedziałku wejdzie w życie obowiązek wykonania, oprócz testu na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem podróży, także dwóch kolejnych testów typu PCR – w drugim i ósmym dniu po przyjeździe. Ale ponieważ wszyscy przyjeżdżający do Szkocji bezpośrednio będą od razu kierowani na kwarantannę w hotelach, testy te będą zapewnione w ramach kwarantanny hotelowej. Szkocki rząd nie wyjaśnił natomiast, czy i w jaki sposób będą kontrolowane osoby, które przyjadą do Szkocji z krajów z spoza “czerwonej listy” poprzez któreś z lotnisk w Anglii.

W Anglii obowiązek kwarantanny hotelowej będzie dotyczył obywateli i rezydentów Wielkiej Brytanii i Irlandii, przyjeżdżających do Anglii z 33 krajów z “czerwonej listy”, czyli tych uznanych za kraje wysokiego ryzyka z powodu południowoafrykańskiego i brazylijskiego wariantu koronawirusa.

PoprzedniDwóch nastolatków dźgniętych nożem w jednej z dzielnic Southampton
NastępnyPrawie 2000 roślin konopi o wartości 3,8 miliona funtów skonfiskowanych w Southampton