Start Polecane Obniżenie cen paliwa o 5 pensów za litr, aby pomóc kierowcom

Obniżenie cen paliwa o 5 pensów za litr, aby pomóc kierowcom

298
0

Kanclerz ogłosił obniżkę opłaty paliwowej o 5 pensów za litr, ponieważ kierowcy zmagają się z rekordowymi cenami paliwa.

Rishi Sunak powiedział, że posunięcie, które rozpoczęło się w środę o 18:00 i potrwa do marca przyszłego roku, było „największą obniżką wszystkich stawek opłat paliwowych w historii”.

Jednak firma motoryzacyjna RAC powiedziała, że ​​obniżka o 5 pensów spowodowała jedynie powrót cen „do poziomu sprzed tygodnia”.

Stwierdzono, że spowoduje to obniżenie jedynie o 3,30 funta kosztów napełnienia typowego 55-litrowego samochodu rodzinnego.

Kierowcy zostali dotknięci rekordowymi cenami paliw od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, która doprowadziła do wzrostu cen ropy z powodu obaw o dostawy.

Według RAC średnie ceny paliw osiągnęły we wtorek nowe rekordy, przy czym benzyna przekroczyła 1,67 funta za litr, a olej napędowy po raz pierwszy osiągnął poziom 1,80 funta.

To spowodowało, że koszt napełnienia przeciętnego samochodu rodzinnego wyniósł ponad 92 funty i prawie 99 funtów za olej napędowy.

Opłata paliwowa – podatek rządowy stanowiący część ceny zakupu benzyny lub oleju napędowego – wynosi obecnie 58 pensów za litr i obowiązuje od 11 lat.

Ministerstwo Skarbu stwierdziło, że obniżka cła na paliwo kosztowałaby 2,4 miliarda funtów i oznaczałaby, że ​​rodzina z jednym samochodem zaoszczędzi średnio 100 funtów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

PoprzedniLloyds i Halifax ogłaszają zamknięcie oddziałów w Hampshire
NastępnyNowe statki wycieczkowe przybędą do Southampton wraz z powrotem przemysłu