Start Imprezy Obchody chińskiego nowego roku w Southampton

Obchody chińskiego nowego roku w Southampton

1084
0

Dopiero co obchodziliśmy Boże Narodzenie i witaliśmy nowy 2020 rok. Jednak w Southampton świętowanie jeszcze się nie skończyło. Pod koniec miesiąca w mieście odbędą się obchody chińskiego nowego roku.

Obchody chińskiego Roku Szczura 25 stycznia przyciągną setki ludzi z całego miasta, co czyni go największym tego typu wydarzeniem na południowym wybrzeżu.

Gospodarzem tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się na Guildhall Square będzie Świątynia Shaolin. W programie przewidziano galowy pokaz teatralny, taniec smoka, paradę festiwalową, wystawę sztuki i kultury, interaktywne warsztaty, stoiska ze sztuką i rzemiosłem oraz kuchnię chińską.

Zeszłoroczne obchody Roku Świni okazały się bardzo popularne. Tegoroczny program poranny (od 10:30 do 13:30) będzie bezpłatny, a bilety na popołudniową część można kupić online w Ticketmaster lub kontaktując się z kasą O2.

W dniu 10 stycznia odbędą się także zawody latarni, w których uczestniczące szkoły zaprezentują swoje prace panelowi sędziów. Zwycięzca zostanie zaproszony do występu na festiwalu.Wszystkie prace konkursowe zostaną później wystawione w Southampton John Hansard Gallery.

PoprzedniBurger King wprowadza do sprzedaży bezmięsnego burgera
NastępnyDebenhams w Southampton uniknie zamknięcia