Start Imprezy Obchody 100-lecia Cunard w Southampton

Obchody 100-lecia Cunard w Southampton

740
0

Sto lat temu znana na całym świecie firma żeglugowa nawiązała wieloletnie relacje z Southampton.

W poniedziałek Cunard świętował 100 lat od momentu przeniesienia nowojorskiej linii ekspresowej z Liverpoolu do Southampton. Słynna linia Mauretania wypłynęła dokładnie 18 listopada 1919 roku w kierunku Nowego Jorku. Od tego czasu Cunard nawiązał „długoterminową i ważną” relację z Southampton, co zaowocowało utworzeniem pierwszego w kraju portu wycieczkowego.

Aby uczcić 100. rocznicę, obecny flagowy statek Cunarda, Queen Mary 2 (QM2), wypłynął na uroczyste przejście transatlantyckie, dokładnie 100 lat od pierwszego wypłynięcia Mauretanii z Southampton.

Podczas gdy QM2 ma planetarium, największą na świecie morską salę balową, luksusowe restauracje i przestronne kabiny, Mauretania miała o wiele mniej pokoi publicznych i udogodnień, bez personelu rozrywkowego i łazienek w każdej kabinie.

Podczas swojej podróży QM2 będzie gospodarzem różnych specjalnych wydarzeń na pokładzie, aby wyrazić uznanie dla relacji Cunarda z Southampton.

Muzeum Sea City w Southampton zaprezentuje na pokładzie specjalnie zebraną wystawę podróżniczą z eksponatami odzwierciedlającymi długą historię zarówno Cunard, jak i wiodącego brytyjskiego miasta morskiego.

PoprzedniFood Warehouse uruchamia nowy sklep w Southampton w przyszłym miesiącu
NastępnyPrawie połowa małych dzieci w mieście nie została poddana obowiązkowym kontrolom zdrowotnym