Start Polecane Obawy dotyczące planów masztu 5G w Peartree Green w Southampton

Obawy dotyczące planów masztu 5G w Peartree Green w Southampton

403
0

Mieszkańcy Southampton wyrazili swoje zaniepokojenie planami budowy masztu 5G.

18-metrowy maszt mógłby zostać umieszczony na Peartree Green, rezerwacie przyrody pomiędzy Sea Road i Peartree Avenue. Hutchison 3G UK przedstawił propozycje i stwierdził, że w okolicy potrzebny jest nowy maszt, aby zapewnić lepszą sieć.

Jednak lokalni mieszkańcy wzywają do wycofania planów. Dziesiątki osób sprzeciwiło się propozycjom przedłożonym Radzie Miasta Southampton.

Jill Doubleday, przewodnicząca grupy Friends of Peartree Green, powiedziała: „To niezbędna przestrzeń dla społeczności i ten maszt ją zrujnuje. To będzie okropne. To rezerwat przyrody i nie sądzę, żebyśmy pozwolili na budowę jakiegokolwiek budynku, a co dopiero 18-metrowego słupa.”

Rozumie się, że maszt zostałby umieszczony w pobliżu skrzyżowania Sea Road, Osterley Road i Peartree Avenue. Ekolog Phil Budd, który pochodzi z Bitterne i opiekuje się tym obszarem, powiedział, że rezerwat przyrody jest domem dla rzadkich roślin i siedlisk, których nie można znaleźć w pozostałej części miasta. „Nie stawia się masztów na rezerwatach przyrody. To nie jest właściwe miejsce” – dodał.

Mieszkańcy twierdzą, że plany są sprzeczne z Zieloną Kartą Miejską Rady Miejskiej.