Start Polecane O krok bliżej do wprowadzenia zakazu używania węży ogrodowych w Hampshire

O krok bliżej do wprowadzenia zakazu używania węży ogrodowych w Hampshire

682
0

Obszary Hampshire mogą zostać objęte zakazem używania węży ogrodowych po tym, jak Southern Water otrzymała pozwolenie na ogłoszenie okresów suszy w hrabstwie.

Nigel Hepworth, kierownik ds. polityki zasobów wodnych w Southern Water, powiedział: „Stoimy przed prawdziwym wyzwaniem dotyczącym zasobów wodnych w południowym Hampshire i mamy poważne plany, aby sobie z tym poradzić. W międzyczasie prawdopodobnie zobaczymy, że wnioski o zezwolenie na suszę zdarzają się znacznie częściej niż w przeszłości.”

„Jesteśmy wdzięczni za ciężką pracę zespołu w Agencji Środowiska, a także za produktywny wkład wielu interesariuszy, którzy podzielili się swoimi opiniami.”

Mike O’Neill z Agencji Ochrony Środowiska powiedział: „Cieszymy się z tego ostrożnościowego podejścia i zaangażowania Southern Water w dalsze promowanie wydajności wody i ograniczanie jej wycieków w tym obszarze. Chociaż przepływy rzeczne są nieco poniżej normy w ciągu roku bez zezwolenia na suszę, istnieje ryzyko, że przedsiębiorstwo wodne nie będzie w stanie utrzymać zapasów.”

PoprzedniPlany otwarcia nowego Mc Donalda w Southampton
NastępnyPiloci British Airways rozpoczynają dwudniowy strajk