Start Polecane Npower zlikwiduje 4,500 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Npower zlikwiduje 4,500 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

511
0

Firma energetyczna Npower ma ogłosić redukcję 4500 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ramach planu restrukturyzacji mającego na celu zwiększenie rentowności.

Związki nazwały akcję „okrutnym ciosem” dla pracowników firmy w okresie przedświątecznym. Zgodnie z planem restrukturyzacji, właściciel firmy Npower, E.On, planuje połączyć systemy komputerowe, aby zaoszczędzić pieniądze. – Rynek brytyjski jest obecnie szczególnie trudny – powiedział Johannes Teyssen, dyrektor naczelny E.On. – Wielokrotnie podkreślaliśmy, że podejmiemy wszelkie niezbędne działania, aby przywrócić naszą działalność do stałej rentowności. – dodaje.

Plan restrukturyzacji, który ma kosztować Npower 500 mln, obejmie małe firmy i konsumentów obsługiwanych przez systemy komputerowe i zespoły obsługi klienta. Duzi klienci przemysłowi nadal byliby obsługiwani osobno. E.On z siedzibą w Niemczech powiedział, że zysk za pierwsze dziewięć miesięcy roku obrotowego spadł o 27% do 2,3 mld EUR (2 mld GBP).

– Rząd musi pilnie obudzić się i zauważyć jaki wpływ ma górna granica cen na dobre i dość dobrze płatne miejsca pracy w brytyjskich przedsiębiorstwach energetycznych. – mówią przedstawiciele związków.

Na brytyjskim rynku energii grozi realne załamanie. Jeśli nic nie zostanie zrobione, wkrótce mogą pojawić się inne straty. Npower to jeden z sześciu największych dostawców energii w Wielkiej Brytanii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJeremy Corbyn odwiedził Southampton, aby porozmawiać na temat zanieczyszczenia środowiska
NastępnySześciu funkcjonariuszy policji zaatakowanych po interwencji w Hedge End