Start Wiadomości Nowy trend. Polacy nad Wisłą wybierają brytyjską emeryturę i płacą podatki w...

Nowy trend. Polacy nad Wisłą wybierają brytyjską emeryturę i płacą podatki w UK

1812
0

Wielokrotnie niższe podatki, składki emerytalne i rentowe, a w zamian wyższa emerytura. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii. Legalność procesu gwarantuje unijne prawo.

Polska należy do państw o najwyższych obciążeniach podatkowych w Europie. Wyjątkowo niska, jak na standardy europejskie, jest również kwota wolna od podatku. Obecnie jest to 3091 zł, a dzisiaj po raz kolejny odrzucono projekt podwyższający kwotę do minimum egzystencji. W Wielkiej Brytanii natomiast wynosi ona równowartość 50 tys. zł.

Wiele mówi również porównanie składek emerytalnych, które w Polsce wynoszą ponad 1000 zł, a na Wyspach dwudziestokrotnie mniej. Liczby mogą szokować, jeżeli zdamy sobie sprawę, że płacąc znacznie mniej można po zakończeniu pracy otrzymywać dwukrotnie wyższą emeryturę.

To nie wszystkie korzyści jakie te państwa oferują prowadzącym biznes przedsiębiorcom.

– Uproszczona biurokracja, urzędnicy, którzy nie rzucają kłód pod nogi, prawo wspierające biznes. To właśnie dlatego odnotowujemy lawinowy wzrost zgłoszeń od osób zainteresowanych przeniesieniem swojego przedsiębiorstwa w Wielkiej Brytanii – mówi Bolko Fuchs z grupy Admiral Tax. – Do krakowskiego biura w zeszłym roku spłynęło tyle zapytań, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej filii w Katowicach.

Zakładanie firmy w dowolnym państwie Unii Europejskiej gwarantuje prawo. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z 2004 roku daje każdemu przedsiębiorcy możliwość wyboru kraju, w którym będzie płacił podatki i składki na ubezpieczenie społeczne.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniZamknięcie posterunku policji w Lymington
NastępnyW brytyjskiej armii więcej muzułmanów