Start Polecane Nowy terminal dla statków wycieczkowych w porcie w Southampton

Nowy terminal dla statków wycieczkowych w porcie w Southampton

462
0

W przyszłym roku w Southampton zostanie otwarty nowy terminal dla statków wycieczkowych. Szacuje się, że terminal przyniesie miliony funtów dla gospodarki miasta.

Piąty terminal wycieczkowy w porcie Southampton zostanie otwarty w sezonie rejsowym 2021. Inwestycja o wartości 55 milionów funtów obejmie również podłączenie zasilania z lądu. Zapewni to statkom wycieczkowym energię elektryczną z lądu. Nowy terminal wycieczkowy skorzysta również z energii słonecznej.

Oczekuje się, że nowa inwestycja przyniesie miastu miliony funtów, ale dokładne liczby nie zostały jeszcze ujawnione. Associated British Ports (ABP) poinformowało, że dzięki partnerstwu z gigantami rejsowymi MSC Cruises i Norwegian Cruise Line Holdings Ltd, najnowszy terminal portu przyjmie kolejną generację statków „pod względem wielkości, pojemności i technologii”.

Dokładna data otwarcia nie została jeszcze potwierdzona. Szefowie portów stwierdzili, że inwestycja wzmocni pozycję portu w Southampton jako „wiodącego portu wycieczkowego w Europie i portu numer jeden w Wielkiej Brytanii”.