Start Southampton Nowy statek wycieczkowy MSC Grandiosa zadebiutował w Southampton

Nowy statek wycieczkowy MSC Grandiosa zadebiutował w Southampton

1394
0
photo: Andre McAlpine

Nowy flagowiec MSC Cruises, MSC Grandiosa, przybył do miasta po raz pierwszy wczoraj rano. Z okazji premiery statku w Wielkiej Brytanii odbędzie się przyjęcie dla ponad 1500 gości na pokładzie liniowca.

Dyrektor zarządzający MSC Cruisesw Wielkiej Brytanii i Irlandii, Antonio Paradiso, powiedział: „Z przyjemnością wracam do portu w Southampton z jeszcze większym statkiem, który pozwala nam zaprezentować elektryzującego ducha rejsów MSC”.

MSC Grandiosa to pierwszy statek wycieczkowy klasy Meraviglia-Plus. MSC Cruises twierdzi, że statek ten oferuje również światowej klasy rozrywkę i będzie trzecim statkiem z udziałem słynnego na całym świecie Cirque du Soleil at Sea, z dwoma nowymi i kontrastującymi pokazami zaprojektowanymi wyłącznie dla jego gości.

Okręt posiada również wiodącą w branży sztuczną inteligencję z obsługą głosu (AI), opracowaną we współpracy z HARMAN international i Samsung Electronics, którą można znaleźć w każdej kabinie.

Jednak najbardziej rzucającą się w oczy cechą jest autentyczna promenada w stylu śródziemnomorskim.

MSC twierdzi, że Grandiosa działa ze znacznie zwiększoną efektywnością energetyczną i jest wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do recyklingu i systemy gospodarki odpadami, a także zaawansowaną technologię w zakresie czystszych emisji ze statków.

PoprzedniFurgonetka policyjna zaatakowana przez przestępców w kominiarkach
NastępnyZerwany dach autobusu po przejeździe pod niskim mostem w Andover